Oportunitate angajare studenti – Optometrie

NOVA LENTI S.R.L. reprezinta solutia ideala in domeniul opticii medicale. Produsele aflate in portofoliu respecta cele mai inalte standarde de calitate iar prin diversitatea lor cuprind intreaga gama de solutii optice. Prin sistemul de distributie asigurat la nivel national, produsele noastre ajung in timp foarte scurt la opticile partenere, acesta constituind un mare avantaj al firmei noastre.

Nova Lenti – este o companie mixta (actionariat romano-italian), ce are ca obiectiv furnizarea de solutii optice pentru piata din Romania: Lentile de vedere (ITAL-LENTI) si Echipament de montaj ochelari (MEI).

Echipa este compusa din tineri ambitiosi si energici, interesati de dezvoltarea abilitatilor personale, dar si de lucrul intr-un mediu profesional sigur, creativ si motivant.

Postul: Agent vanzari

Candidatul ideal:

•Experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani;

•Cunostinte operare PC (Word, Excel);
•Foarte bune abilitati de comunicare, negociere, prezentare profesionala;
•Persoana energica si flexibila orientata catre client si rezultat;

•Capacitatea de socializare
•Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
•Permis de conducere categoria B.
•Experienta in domeniul opticii reprezinta un avantaj;

Responsabilitati

  • Identifica si contacteaza potentiali clienti;
  • Mentine si dezvolta relatia cu actualii clienti;
  • Intocmeste oferte de produse (discounturi etc);
  • Acorda consultanta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
  • Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
  • Intocmeste periodic rapoarte de activitate.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant completat de tichete de masa;
  • Bonusuri lunare corelate cu performanta;
  • Masina de firma, laptop si telefon
  • Abonament clinica medicala privata;
  • Instruire la locul de munca, suport pentru crestere profesionala;
  • Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu dinamic care imbina perfect profesionalismul cu tehnica si creativitate.

Mai multe informatii la:

simona.ivascu@itallenti.ro
0752155533